O nas

Stowarzyszenie Kocich Behawiorystów powstało z potrzeby zrzeszenia najlepszych  specjalistów od kociego zachowania w jednym miejscu.

Jesteśmy grupą kociarzy-amatorów i kociarzy-profesjonalistów w jednym. Nasza miłość i pasja do kotów przerodziła się w rzetelną, empatyczną pracę na ich rzecz.

Kim jest koci behawiorysta? Jest specjalistą od kociego zachowania i budowania optymalnej relacji człowiek-kot. Inne określenia naszego zawodu to: koci behawiorysta, koci psycholog, zoopsycholog, czy też koci doradca behawioralny.

Bez wzgledu na nazwę profesji wszyscy w Stowarzyszeniu Kocich Behawiorystów od lat kształcimy się u najlepszych fachowców z zakresu kociego zdrowia i zachowania, aby jak najlepiej pomagać kotom i ich ludzkim rodzinom. Skupiamy się na budowaniu mądrych i zrównoważonych relacji w domach ludzko-kocich. Chcemy, aby każdy kot był dobrze rozumiany przez swojego człowieka, a każdy człowiek – szczęśliwy i spokojny w swojej relacji z czworonogiem.

Stowarzyszenie tworzą wykształceni koci behawioryści, którzy ukończyli różnorodne kursy związanie z kocim zachowaniem, mogący się także pochwalić innym wykształceniem kierunkowym. Są wśród nas lekarze i technicy weterynarii, biolodzy, psychologowie, zoofizjoterapeuci, pedagodzy, trenerzy, instruktorzy szkolenia psów. Wszystkich nas, prócz wiedzy dotyczącej kociego behawioru, łączy miłość do kotów i chęć pomagania im oraz ich rodzinom.

Jako stowarzyszenie profesjonalistów chcemy dalej się kształcić, wzajemnie sobie pomagać i rozwijać się zawodowo. Będziemy stać na straży dobrych praktyk w zawodzie kociego behawiorysty, organizować konsultacje mentorskie i inną pomoc dla członków naszego Związku. Planujemy zjazdy naukowe, szkolenia i warsztaty merytoryczne. Więcej na temat tej części działalności w zakładce: Dla Behawiorystów.

Jako organizacja wspierająca kocich opiekunów pragniemy polecać tylko najlepszych kocich specjalistów, którzy pomogą Wam przejść przez trudniejsze momenty w relacji człowiek-kot, kot-kot, kot-pies. Oferujemy nie tylko pomoc na miejscu, czyli domowe konsultacje behawioralne, lecz organizujemy też ogólnopolskie wydarzenia związane z kotami oraz kampanie społeczne, mające na celu promocje poprawnej i serdecznej postawy wobec naszych czterołapnych przyjaciół. Zapraszamy do współpracy kocie domy tymczasowe i fundacje działające na rzecz kotów oraz inne podmioty propagujące mądrą i odpowiedzialną opiekę nad kotami. Razem możemy więcej!

Reklamy